Œremska Liga Petanque


ZRÓB SOBIE PREZENT !!!
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Śremskiego Klubu Petanque Strona Główna // Treningi i pojedynki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KrólBoul
Członek Komisji Rewizyjnej


Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 808
Skąd: ?rem

PostWysłany: Czw Paź 30, 2014 2:48 pm    Temat postu: ZRÓB SOBIE PREZENT !!! Odpowiedz z cytatem
Chcesz zrobić sobie prezent to pograj z nami. Zaczynamy 02 listopada singlami. Dalszy harmonogram:
09.11 niedziela - single
10.11 poniedziałek - dublety
16.11 niedziela - single grane 6 kulami
23.11 nirdziela - dublety
30.11 niedziela - single grane 6 kulami
07.12 niedziela - dublety
14.12 niedziela - single
21.12 niedziela - single.
Zasady punktacji w singlach.
Za ostatnie miejsce 1 pkt i dalej co jeden punkt więcej za każde wyższe miejsce. Bonusy za 1 miejsce 3 pkt, za 2 miejsce - 2 pkt, za trzecie - 1 pkt.
Przykład. Startuje 10 zawodników. 10 miejsce 1 pkt, 9 miejsce 2 pkt ...... 6 miejsce 5 pkt .... 3 miejsce 8 + 1 pkt, 1 miejsce 10+3 pkt.
Zasady punktowania w dubletach. Za ostatnie miejsce 1 pkt ale dalej każda lokata wyżej wzrost o 1,5 pkt.
Przykład. Startuje 7 dubletów. 7 miejsce 1 pkt, 6 miejsce 2,5 pkt,..... 4 miejsce 5,5 pkt, 3 miejsce 7 pkt .... 1 miejsce 10 pkt. Bonusy takie same jak przy singlach.
Zasady dobierania par przy dubletach. Dobieranie par przy dubletach odbywać się będzie na podstawie aktualnego rankingu PFP wg zasady iż najwyżej sklasyfikowany gra w parze z najniżej sklasyfikowanym itd. Przy nieparzystej liczbie graczy np 11 środkowy wg rankingu gracz gra sam 6 kulami. Np do gry zgłosi się 9 zawodników to 5 gracz wg rankingu gra sam.
Jak będziemy grać zależy od ilości zgłaszających się do gry zawodników. Najlepiej gdyby któryś z graczy udostępnił laptop z programem, wtedy byśmy grali sigle 7 rund po 25 minut single, a dublety i single 6 kulami 5 rund po 35 minut. Jeżeli bez elektroniki to zobaczymy na miejscu ale np może być gra w dwóch grupach każdy z każdym a potem zwycięzcy grup mecz o I miejsce itd. Tak czy owak chciałbym aby nasza gra nie trwała dłużej niż 3,5 godziny.
WPISOWE - 7 złoty od osoby przeznacone w całości na nagrody pieniężne i tak za I miejsce w całym cyklu 45%, II miejsce 30%, III miejsce 15%. Pozostałe 10% wpisowego zostanie rozlosowane z pozostałych grających, pod warunkiem udziału przynajmniej w 5 turniejach. Zawodnik, który zajmie ostatnie miejsce otrzyma nagrodę rzeczową o wartości nie mniejszej niż 100 zł. (funduje organizator)pod warunkiem zagrania również w 5 turniejach. Jeżeli ostatni zawodnik nie spełni powyższych wymagań nagrodę otrzyma najniżej sklasyfikowany zawodnik, który zagrał w 5 turniejach.
UWAGA ! Do statecznej klasyfikacji zostanie zaliczone 7 najlepszych wyników kazdego gracza.
Rozpoczynamy zawsze o 10.00 Zapisy do 9.45. Spóżnialskich proszę do godziny 9.45 o telefon 662 217 296.
W przypadku załamania pogody organizator może odwołać zawody.
A więc do zobaczenia w najbliższą niedzielę !


Ostatnio zmieniony przez KrólBoul dnia Pon Gru 15, 2014 11:05 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sam
jakby mógł to by gadał cały czas


Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 883

PostWysłany: Czw Paź 30, 2014 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Nie wiem, czy się Marku pomyliłeś, czy to świadomy zamysł, jednak 10 listopada (poniedziałek) jest dla niektórych normalnym dniem pracy, w odróżnieniu od wtorku 11 listopada. Wprawdzie w wielu firmach pewnie będzie długi weekend, ale z pewnością nie wszędzie.
A tak w ogóle, to super, że zechciało Ci się podjąć organizacji jesiennego cyklu Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrólBoul
Członek Komisji Rewizyjnej


Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 808
Skąd: ?rem

PostWysłany: Czw Paź 30, 2014 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Andrzeju! 10 listopada wiem, że dla wielu zakładów pracy jest dniem wolnym od pracy ( za 1 listopada). Jeżeli jednak w dwóch pierwszych terminach pojawią się głosy typu "ja pracuje" zmienimy na 11 listopada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrólBoul
Członek Komisji Rewizyjnej


Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 808
Skąd: ?rem

PostWysłany: Sob Lis 01, 2014 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
JUŻ JUTRO PIERWSZY Z 9 ZAPLANOWANYCH NIEDZIELNYCH TURNIEJÓW. ZAPRASZAM ! Pogodę również zamówiłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrólBoul
Członek Komisji Rewizyjnej


Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 808
Skąd: ?rem

PostWysłany: Nie Lis 02, 2014 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Pierwszy turniej za nami. Pogoda wspaniała, aż chciało się grać. Wprawdzie liczyłem na więcej uczestników ale nie należy zapominać, że to szczególny dzień, szczególny weekend. Zagraliśmy 7 rund buholtzem. Nikt nie wygrał wszystkiego. Pepik i Jacek Boinski wygrali po 6 pojedynków, ale Pepik miał jeden pomocniczy punkt więcej no i wygrał dzisiejsze potyczki. Trzeci Mirek Misiorny, który przegrał tylko z Pepikiem i Jackiem. Pozostałe miejsca:
4. Tadeusz Tomczak 4 zwycięstwa
5. Andrzej Włodarczak 4 wygrane
6. Andrzej Sztyler 4 wygrane
7. Leszek Złotowski 4 wygrane
8. Leszek Klinowski 3 wygrane
9. Marek Maćkowiak 3 wygrane
10. Arleta Neumann 2 wygrane
11. Zbyszek Pieprzyk 1 zwycięstwo.

UWAGA ! NA PEWNO NIE ZAGRAMY TURNIEJU W NAJBLIŻSZYM TERMINIE CZYLI 9 LISTOPADA (turniej w Lesznie). Zagramy w najbliższą środę 5 listopada o godzinie 16.30 przy naszych jupiterach. Z A P R A S Z A M !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrólBoul
Członek Komisji Rewizyjnej


Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 808
Skąd: ?rem

PostWysłany: Nie Lis 02, 2014 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Pobawiłem się w statystyki i powiem wam ciekawostkę: żaden z rozegranych niedawno półfinałów IMMP nie miał tak wysokiego wskaźnika " siła turnieju" jak nasza dzisiejsza zabawa. Gdyby nas jeszcze było 16 to , takiego poziomu mogli by nam pozazdrościć organizatorzy niejednego turnieju w Polsce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrólBoul
Członek Komisji Rewizyjnej


Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 808
Skąd: ?rem

PostWysłany: Nie Lis 02, 2014 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Pobawiłem się w statystyki i powiem wam ciekawostkę: żaden z rozegranych niedawno półfinałów IMMP nie miał tak wysokiego wskaźnika " siła turnieju" jak nasza dzisiejsza zabawa. Gdyby nas jeszcze było 16 to , takiego poziomu mogli by nam pozazdrościć organizatorzy niejednego turnieju w Polsce.

Ostatnio zmieniony przez KrólBoul dnia Pon Lis 03, 2014 7:25 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hetman W.K
szepniś


Dołączył: 28 Paź 2013
Posty: 92
Skąd: K-28

PostWysłany: Nie Lis 02, 2014 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Fajnie ale, ale mój dzien pracy trwa od7:00 do17:00 powrót z Poznania minimum 45minut Czyli jestem wykluczony?! Shocked
_________________
B.HiO
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrólBoul
Członek Komisji Rewizyjnej


Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 808
Skąd: ?rem

PostWysłany: Nie Lis 02, 2014 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Jacek trochę poczekamy albo ustawimy wolny los dla Ciebie, a druga sprawa Jacku to taka, że do ostatecznego rozrachunku liczy się 7 z 9 turniejów. Spoko i tak wygrasz ! 😊
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hetman W.K
szepniś


Dołączył: 28 Paź 2013
Posty: 92
Skąd: K-28

PostWysłany: Nie Lis 02, 2014 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Kazda wygrana cieszy ale nie to jest tera ważne.
Wazne jest grać i jeszcze raz grac!!!
_________________
B.HiO
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmirek
milczek


Dołączył: 28 Paź 2014
Posty: 2
Skąd: ŚKP Śrem

PostWysłany: Nie Lis 02, 2014 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Bardzo mi przykro ale mnie też nie będzie. Do czwartku mam zaplanowane popołudnia.A by się pograło Sad
_________________
mmirek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sam
jakby mógł to by gadał cały czas


Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 883

PostWysłany: Sro Lis 05, 2014 5:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Mam taką wątpliwość, którą, jak sądzę, warto wyjaśnić już na początku. Otóż w regulaminie zapisałeś Marku, że: "Do statecznej klasyfikacji zostanie zaliczone 7 najlepszych wyników każdego gracza".
Pytanie brzmi, co uznajemy za najlepszy wynik. Można bowiem zdarzyć się tak, że podczas rozgrywania singli uczestniczyć będzie piętnaście osób i zajmuję powiedzmy piąte miejsce, zdobywając 11 punktów. Następnym razem gramy dublety i jest pięć par. zajmuję drugie miejsce za co przysługuje mi 7,5 punktu. I który wynik w tej sytuacji będzie brany do klasyfikacji? Ten, kiedy zajmuję drugie miejsce, czy ten, kiedy zdobywam 11 punktów Question Question Question
Myślę, że sprecyzowanie tej kwestii pozwoli na uniknięcie późniejszych sporów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrólBoul
Członek Komisji Rewizyjnej


Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 808
Skąd: ?rem

PostWysłany: Sro Lis 05, 2014 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Oczywiscie Andrzeju i wszyscy zainteresowani: liczyć się będzą te 7 turniejów w których zdobędziemy największą ilość punktów. Teoretycznie 1 miejsce w jakimś turnieju może nie być brane pod uwagę jeżeli zdobędzie się za nie małą ilość punktów bo startowało w nim np 5 bulerów.
Wątpliwości zapewne budził fakt, że po pierwszym turnieju nie podałem ilości zdobytuch punktów.
Do zobaczenia - 16.30 POGODA WYMARZONA !!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrólBoul
Członek Komisji Rewizyjnej


Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 808
Skąd: ?rem

PostWysłany: Czw Lis 06, 2014 8:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Pograliśmy po raz drugi single. Było nas trzynastu. Nikt nie wygrał wszystkiego. Złoty i Pepi wygrali po 6 pojedynków mieli takie samego buholtza.
1. Złotowski Leszek 6 zw. - 16 pkt.
2. Pieprzyk Paweł 6 zw. - 14 pkt
3. Boinski Jacek 5 zw. - 12 pkt
4. Tomczak Tadeusz 4 zw. - 10 pkt
5. Sobolewski Piotr 4 zw. - 9 pkt
6. Misiorna Ania 4 zw. - 8 pkt
7. Wojna Piotr 3 zw. - 7 pkt
8. Klinowski Leszek 3 zw. - 6 pkt
9. Zbyszek Jernaś 3 zw. - 5 pkt
10.Maćkowiak Marek 3 zw. - 4 pkt
11.Sztyler Andrzej 3 zw. - 3 pkt
12.Maćkowiak Maciej 3 zw. - 2 pkt
13.Włodarczak Andrzej 2 zw. - 1 pkt

Kolejność po 2 turniejach:
1. Pieprzyk Paweł 28 pkt
2. Boinski Jacek 24 pkt
3. Złotowski Leszek 21 pkt
4. Tomczak Tadeusz 18 pkt
5-6. Klinowski Leszek 10 pkt
Misiorny Mirek 10 pkt
7-8. Sobolewski Piotr 9 pkt
Sztyler Andrzej 9 pkt
9-10.Misiorna Anna 8 pkt
Włodarczak Andrzej 8 pkt
11-12.Maćkowiak Marek 7 pkt
Wojna Piotr 7 pkt
13. Jernaś Zbigniew 5 pkt
14-15.Maćkowiak Maciej 2 pkt
Neumann Arleta 2 pkt
16.Pieprzyk Zbigniew 1 pkt

Niestety z powodu turniejów (Leszno,Cichowo) nie zagramy w najbliższy weekend chyba, że byśmy zagrali w poniedziałek również o godz. 16.30. Jeżeli jednak gracie w Lesznie i Cichowie to czy to nie będzie za dużo grania ? Czekam na wasze sugestie.
Jeżeli ten poniedziałek będzie na "NIE" spotykamy się 16.11.2014 - godz.10.00
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hetman W.K
szepniś


Dołączył: 28 Paź 2013
Posty: 92
Skąd: K-28

PostWysłany: Czw Lis 06, 2014 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Jakie za dużo,jakie? Shocked
_________________
B.HiO
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Śremskiego Klubu Petanque Strona Główna // Treningi i pojedynki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

boule v0.2 // Theme Created By: Obi
Powered by phpBB © 2007 phpBB Group